×

آبیاری درختان در تابستان

watersuab
04 مرداد 1400
آبیاری درختان در تابستان - واترسوآب
امتیاز بدهید

آبیاری درختان در تابستان چگونه است؟

چه کسی می داند با الگوهای آب و هوایی وحشی و مواج کانزاس سیتی چه انتظاری داشته باشد. آیا تابستان گرم و خشک خواهد بود یا خنک تر و مرطوب؟ من می دانم که به چه چیزی امیدوارم اما همیشه به خواسته هایمان نمی رسیم.

درختان در آینده سرمایه گذاری می کنند و گاهی اوقات اولین کسانی هستند که در شرایط خشک یا خشکسالی رنج می برند. باید برای رشد مناسب به آب مناسب توجه کرد.

درختان تازه کاشته شده و جوان
درختانی که به تازگی کاشته و جوان شده اند ، برای زنده ماندن در تابستان به آبیاری به موقع نیاز دارند. یک درخت جوان را می توان به عنوان یک درخت کاشته شده در پنج سال اخیر تعریف کرد. هرچه درخت فرصتی برای رشد ریشه های قوی داشته باشد ، احتمال تحمل تنش تابستانی بیشتر است. درختانی که در یکی

دو سال اخیر کاشته شده اند بیشتر در معرض خطر هستند

 

آبیاری درختان در تابستان - واترسوآب

.آبیاری صحیح یکی از دشوارترین روش ها برای آموزش به مردم است. دشوار است زیرا اثرات آن از سطح زمین دور از چشم است. اگر فقط یک دستورالعمل برای نحوه آب دادن وجود داشته باشد. متأسفانه هیچ دستور العمل کتاب آشپزی وجود ندارد زیرا هر سایت ، نوع خاک و شرایط متفاوت است. همه از یک راهنمای ساده برای آبیاری می خواهند. چه مقدار کافی است و چند بار درخواست می شود؟

به عنوان یک قانون کلی ، یک درخت تازه کاشته شده یا جوان حداقل به ده گالن آب در هفته نیاز دارد. به نوع خاک و اندازه درخت بستگی دارد. راز کمک به زنده ماندن و رشد یک درخت در طول تابستان این است که آب به طور عمیق در خاک قرار بگیرد ، بنابراین به آرامی تبخیر می شود و برای مدت طولانی تری در دسترس ریشه است. آب باید خیس بخورد و به سرعت از منطقه کاشت خارج نشود.

ترفندی که باید هنگام آبیاری درختان امتحان کنید این است که یک سوراخ کوچک در سطل پنج گالنی بزنید و آن را با آب پر کنید. بگذارید آب آن چکه کند و سپس ده گالن تخمین زده شده دوباره پر شود. هر بار که سطل پر شد سطل را به مکان جدیدی در اطراف درخت منتقل کنید تا کل توده ریشه خیس شود. قسمت مشکل این نکته قرار دادن صحیح سطل است.

ریشه درختان تازه کاشته شده ، بیشتر قسمتها ، در گلدان ریشه است. بنابراین حتماً گلوله ریشه ای را که اخیراً کاشته شده و همچنین ناحیه خاک درست در خارج از گلوله ای که ریشه های جدید در آن شکل می گیرند را خیس کنید. قرار دادن سطل به فاصله چند فوت از گلدان ریشه ای ، هیچ فایده ای برای درخت نخواهد داشت. قرار دادن هر مکان در یک مکان به طور مساوی رشد ریشه را توزیع نمی کند.

درختان بزرگتر یا تثبیت شده ای که فقط چند سال کاشته شده اند ، به آب بیشتری احتیاج دارند ، زیرا ریشه بیشتری دارند و سایبان بزرگتری دارند. سطل را از تنه خارج کنید ، زیرا رشد ریشه از طریق گلدان ریشه منتقل شده است ، اما از زیر قطره درخت عبور کرده است. محل سطل را حرکت دهید تا اکثر ریشه ها را زیر خط قطره ای درخت خیس کنید. درختان بالغ که به مدت سه تا پنج سال کاشته می شوند ممکن است به طور منظم به سی ، چهل یا حتی پنجاه گالن آب نیاز داشته باشند.

هنگام استفاده از این روش یا هر روش دیگر ، حتماً خاک را بررسی کنید تا مطمئن شوید رطوبت کافی برای مرطوب نگه داشتن ریشه ها وجود دارد. همچنین به یاد داشته باشید ، علائم کمبود آب و تنش خشکی بسیار شبیه به آبیاری بیش از حد است. هدف این است که آبیاری عمیق و کمتری انجام دهید.

درختان سه تا پنج ساله
درختانی که به مدت سه تا پنج سال کاشته شده اند ، به آب گسترده تری نیاز دارند ، زیرا سیستم ریشه گسترده تر است. هنگام آبیاری درختان بهتر است خاک را کاملاً خیس کنید و سپس قبل از استفاده از برنامه های اضافی ، اجازه دهید آب آن تخلیه شده و تبخیر شود. خاکهای سفالی تمایل به نگهداری آب دارند. رطوبت بیش از حد می تواند باعث آبیاری بیش از حد و غرق شدن درخت شود. تقریباً هر دو تا سه هفته یکبار یک برنامه کامل را اعمال کنید.

درختان پنج ساله یا بالاتر
درختانی که بیش از پنج سال در زمین بوده اند ، باید بسته به نوع آنها ، هر چهار هفته یکبار خیس شوند تا در شرایط مناسب بمانند. تأمین این رطوبت اضافه شده به افزایش سرعت رشد کمک می کند. درختان مسن و بزرگ ممکن است نیازی به آبیاری تکمیلی نداشته باشند مگر در مواقع تنش شدید خشکسالی.

منبع سایت : johnson.k-state.edu

preloader