2.3/5 - (28 امتیاز)

جدید ترین و بهترین روش آبیاری چیست ؟در حال حاضر روش آبیاری زیرسطحی بهترین روش آبیاری در دنیا است که کمترین مقدار آب رو مصرف میکنه. اما روش های آبیاری زیرسطحی دشواری های زیادی در گذشته داشتند از عمده ترین مشکلات که باغدار ها در روش های گذشته آبیاری زیرسطحی با آنها رو به رو می شدند گرفتگی و مشکلات کارکردی مثل عدم آب رسانی درست بود. به خاطر همین مشکلات بزرگ خیلی باغداران کمی به سمت آبیاری زیرسطحی آمدند اما اگر به شما بگویند که ما تمام مشکلات آبیاری زیرسطحی را بصورت کامل حل کردیم ، آیا از این روش آبیاری استفاده میکنید ؟

چرا آبیاری زیرسطحی

همه شما میدانید که اگر گیاه آب و هوای بیشتری داشته باشد رشد بهتری دارد. آبیاری زیرسطحی بیشترین مقدار آب و هوا را در اختیار گیاه میگذارد (توجه داشته باشید که منظور ما این نیست که بیش از حد به گیاه آب می دهید). از آبیاری زیرسطحی میتوان برای هر نوع گیاهی استفاده کرد. مثل درخت پسته، خرما، زیتون، مرکبات، سیب، آلو و انواع زراعت هایی مثل ذرت، گوجه، خیار، پنبه و یونجه و حتی فضای سبز شهری و جنگی، بلوار ها، درخت ها داخل هتل ها و تمام درختان و گیاهان دیگر.

اما هدف اصلی استفاده از سیستم آبیاری زیرسطحی صرفه جویی در مصر آب است بطوری که میتواند مصرف آب را تا 70 درصد کاهش بدهد و همچنین میزان بار دهی و محصولات کشاورزی را هم بیشتر کند.

سیستم آبیاری زیرسطح در مناطق باشیب بالا و نا مساعد استفاده میشود چرا که آبیاری زیرسطحی در فشار های مختلف کار میکند و برای شرایط سخت بسیار مناسب است.

طول عمر آبیاری زیرسطحی بسیار بالا است و چیز بین 15 تا 18 سال کار بدون مشکل کار میکند.

طراحی و نگهداری این سیستم آبیاری بسیار ساده است و به راحتی کار گذاشته میشود. دستگاه آبیاری زیرسطحی به دلیل آبیاری بصورت عمقی باعث میشود که ریشه ها سطحی نشوند و آسیب کمتری ببینند. همین عمر باعث میشود که بیماری های درختان نیز کاهش پیدا کند.

روش های گذشته آبیاری زیرسطحی

بزارید اول یکم از روش های گذشته آبیاری زیرسطحی با شما صحبت کنم که با مشکلات این روش های آبیاری آشنا بشید.

1- استفاده از لول های پلیکا و قطره چکان ها

توی این روش آبیاری زیرسطحی لوله های پلیکا رو بصورت عمودی وارد خاک میکنن که و در بالای لول ها قطره چکان میزارن. همون طور که همه شما میدونید قطره چکان ها و در کل روش های که از قطره چکان درش استفاده شده احتمال گرفتگی بسیار بالایی دارند. چون که برای این که بشه آب رو بصورت قطره قطره خارج کرد باید سوراخ بسیار ریز تحویه شود که آب بیش از حد خارج نشود و به همین دلیل اگر یه چیز بسیار ریز وارد لوله ها شود قطره چکان میگیرد. همچنین بخاطر رشد ریشه داخل لولها ریشه بطور کامل مسیر لوله ها رو میگیرند و شما باید بعد از یک یا دو ماه لوله و قطره چکان ها رو عوض کنید.
مشکلات آبیاری زیرسطحی با لوله پلیکا - واترسوآب
و همچنین در این روش آبیاری به دلیل استفاده از قطره چکان ها شما به پمپ آب و سیستم فیلتراسیون نیاز دارید. سیستم فیلتراسیون هم که قیمت خیلی زیادی دارد و صرفه اقصادی ندارد. و همچین پمپ آب هم علاوه بر هزینه بالا نیاز به برق دارد که در خیلی از باغات کشور سیستم برق رسانی نیست و نمیتوان از روش ها استفاده کرد.(سیستم های قطره ای با این حال که از سیستم ها فیلراسیون بسیار بسیار گران قیمت استفاده میکنند باز هم گرفگی دارند)

2- روش های سفالی آبیاری زیرسطحی

این روش آبیاری هم بسیار شبیح روش قبلی است اما در این روش به جای لوله پلیکا از سفال های استوانه ای استفاده میشود. پس همچنان مشکلات قطره چکان ها را دارد. در این روش دیگر ریشه وارد استوانه نمیشوند ولی روزنه های سفال ها بعد از مدت کوتاهی میگیرند و دیگر از خود آب را عبور نمی دهند. مشکل دیگر این روش آبیاری این است که بعد از حدود یک یا یک و نیم سال سفال ها در خاک تجزیه میشوند و از بین می روند.
آبیاری زیرسطحی سفالی - واترسوآب
این بود از دو تا روش آبیاری زیرسطحی که مشکلاتش رو به شما گفتم حالا بریم که روش جدید آبیاری زیرسطحی رو به شما بگم.

روش جدید آبیاری زیرسطحی

روش جدید آبیاری زیرسطحی ( سیستم آبیاری زیرسطحی واترسوآب ) هست ، که تمام مشکلات آبیاری زیرسطحی و حتی روش های دیگه آبیاری رو هم حل کرده و هیچ دلیلی برای استفاده نکرد از این روش آبیاری نیست. سیستم آبیاری زیرسطحی حدود 3 تا 4 سال که وارد بازار شده و حتی توی کشور های حارجی مثل ترکیه و آلمان فعالیت داره. واترسوآب ثبت پتنت از امریکا داره و هچگونه محصول مشابه ی نداره. این سیستم آبیاری توی این چند سال امتحانش رو پاس کرده بطوری که حتی این سیستم توی کشور ترکیه در شهرداری استانبل استفاده شده.
جدید ترین و بهترین روش آبیاری زیرسطحی - واترسوآب

مزایای آبیاری زیرسطحی واترسوآب

 1. عدم گرفتگی به هیچ عنوان
 2. دارای فیلتر نانو ریشه گریز
 3. عدم نیاز به پمپ
 4. عدم نیاز به فیلراسیون
 5. آب رسانی درست و هم اندازه به تمام درختان
 6. دارای شیر مکانیکی خود تنظیم دبی آب بر اساس نیاز خاک
 7. عدم رشد علف هرز
 8. راحتی فرایند آبیاری
 9. بازدهی بالا
 10. کاهش مصرف آب تا 80 درصد
 11. کیفیت بسیار بالا
 12. کاهش مصرف برق
 13. کاهش هزینه ها
 14. قابلیت بازدید کارکرد دستگاه
با روش آبیاری زیرسطحی وارتسوآب مصرف آب شما تا 80 درصد کاهش پیدا میکنه که از نظر اقصادی بسیار به صرفه است. حتی اگر شما خودت آب دارید و اجاره نمی کنید می تونید با قیمت خیلی مناسب آب باقی مانده رو اجاره بدید و به از این راه هم کسب درامد کنید. اگر هم زمین خالی دارید که آب ندارد با استفاده از یک منبع آب به راحتی زمین رو به یک زمینه کشاورزی تبدیل کنید.اگر هم سوال دیگه ای دارید میتونید به صفحه اول سایت مراجعه کنید یا با تماس بگرید.

چرا از آبیاری قطره ای استفاده نکنیم ؟

قبل از آبیاری زیرسطحی واترسوآب که جدید ترین روش آبیاری زیرسطحی هست ، جدید ترین روش آبیاری ، آبیاری قطره ای بود. اما آبیاری قطره هم مشکلات و دردسر های زیادی داشت که خیلی از باغداران را از استفاده از آبیاری قطره پشیمان می کرد. در ادامه مشکلات آبیاری قطره ای را برای شما بیان می کنم.
مشکلات آبیاری قطره ای - واترسوآب

مشکلات آبیاری قطره ای

 1. درصد گرفتگی خیلی بالا (حتی با وجود سیستم فیلتراسیون)
 2. نیازمند پمپ آب
 3. نیازمند سیستم بسیار گران و پر هزنه فیلتراسیون
 4. مصرف برق بالا
 5. نیاز به کارگر برای چک کردن قطره چکان ها (که باعث میشود هزینه ها بالا برود)
 6. هزینه نگهداری بالا
 7. آبیاری بصورت سطحی
 8. درست پخش نشدن آب (تفاوت در میزان دبی خروجی اولین قطره چکان با اخرین قطره چکان)
 9. خیس شدن سطح خاک که باعث رشد علف های هرز میشود.
 10. بالا بردن احتمال ایجاد بیماری در گیاه
ما در شبکه های اجتماعی هستیم

اگر به دنبال راه حلی برای حل مشکل آب به خصوص برای آبیاری کشاورزی خود هستید، چاره ای جز استفاده از واترسوآب نخواهید داشت. آبیاری زیرسطحی واتر سواب با داشتن اختراعات و ثبت اختراعات خارجی در داخل ایران و برنده شدن در دو دوره برنامه نوآوری میدون، نظر بسیاری از کارشناسان را به خود جلب کرده و بیش از 5 سال است که در بیش از 200 پروژه بزرگ در ایران اجرا شده است. او تست های خود را پس داده است.

preloader