×

صرفه جویی آب در کشاورزی و کم کردن مصرف آب

watersuab
09 شهریور 1400
صرفه جویی در مصرف آب با واترسوآب
4/5 - (13 امتیاز)

صرفه جویی آب در کشاورزی چگونه است ؟ چگونه مصرف آب را کم کنیم ؟

امروزه کشور عزیز ما ایران با مشکل بزرگ کم آبی درست و پنجه نرم میکند که میتواند به یک بحران بزرگ تبدیل شود و برای جلوگیری از وقوع این اتفاق باید چاره ای پیدا کرد ، خب ما این راه چاره را پیدا کردیم. حتما تا اخر این مقاله رو مطالعه کنید تا از این راه چاره مطلع شوید.

بیشترین مصرف آب ایران در بخش کشاورزی است چرا که بیشتر کشاورزان از روش های سنتی برای آبیاری باغ خود استفاده میکنند. مثل  روش غرقابی که به هیچ عنوان قابل قبول نیست و بازده پایین را در کنار مصرف بالا دارند. درست است روش های نوینی مثل روش قطره ای چندین سال است که وارد بازار شده ولی به دلیل مشکلات زیادی که داره توجه کشاورزان را به خوبی به خود جلب نکرده. مشکلاتی همچون گرفته گی زیاد ، هزینه بالا و نیاز به پمپ و سیستم فیلتراسیون. 

پس چطور در کشاورزی مصرف آب را پایین بیاوریم ؟

روش های نوین آبیاری زیادی تا به امروز وارد بازار شدند که بهترین این روش ها ، روش های زیرسطحی است چرا که آب را مستقیم به ریشه می رساند و در مصرف آب بسیار تاثیر مثبت دارد اما در تمام این روش های آبیاری از قطره چکان ها استفاده شدند که باعث گرفتگی زیاد میشود و از آنجا که قطره چکان ها در زیر خاک هستند تعویض آنها بسیار سخت تر است همچنین این روش ها نیازمند سیستم فیلتراسیون گران قیمت و پمپ آب است که هزینه ها شما را بسیار پایین میاورد.

صرفه جویی در مصرف آب - واترسوآبما یعنی شرکت آرتاخه روش نوینی را برای آبیاری ابداع کرده ایم این روش ، روش آبیاری زیرسطحی واترسوآب است. در این روش آبیاری هیچ کدام از مشکلات روش های دیگر آبیاری را نخواهید داشت.

واترسوآب چیست ؟

واترسوآب یک دستگاه آبیاری زیر سطحی است که مصرف آب را تا 70 درصد نسبت به روش غرقابی و تا 30 درصد نسبت به روش قطره ای کاهش میدهد. چرا که در این روش آبیاری آب مستقیم به ریشه میرسد و تبخیر آن جلوگیری می شود. واترسوآب یک دستگاه آبیاری زیرسطحی هوشمند مکانیکی هم هست که نسبت به نیاز گیاه به آن آب میدهد و تمام این کار ها بصورت مکانیکی است و هیچ نیازی به برق ندارد. همچین این روش آبیاری نیاز به پمپ ندارد و به صورت ثقلی هم کار میکند که هزینه های شما را بسیار پایین میاورد. در این روش آبیاری مصرف آب به صفر میرسد.

رفع مشکل کم ابی با واترسواب

چرا باید از واترسوآب استفاده کنم ؟

شاید خیلی از شما هنوز قانع نشده باشید که از این روش آبیاری استفاده کنید پس ببینید یک مقایسه بین روش واترسوآب و روش قطره ای داشته باشیم.

  • در روش آبیاری زیرسطحی تا 30 درصد نسبت به روش قطره ای مصرف آب کمتری دارد.
  • اصلی مشکل روش قطره ای گرفتگی است که در واترسوآب به هیچ عنوان گرفتگی نداریم
  • نیاز به پمپ در روش قطره ای و عدم نیاز در روش واترسوآب
  • نیاز به سیستم فیلتراسیون گران قیمت در روش قطره ای و عدم نیاز در واترسوآب
  • نداشتن ضمانت در روش قطره ای و 3 سال ضمانت بی قید و شرط تعویض

توجیه اقتصادی

از آنجا که در روش واترسوآب مصرف آب تا 70 درصد کاهش پیدا میکند شما می توانید سهم آب اضافه خود را با قیمت خیلی مناسب اجاره دهید یا از آنجا که زمین بدون آب بسیار قیمت پایین تری دارد شما میتونید زمین بدون آب خریداری کنید و با استفاده از واترسوآب زمین را به عنوان زمین دارای آب با قیمت بسیار بالا تر بفروشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

preloader